Varieties - Great Britain

Admiral

Admirál je výborný chmel s typickým pravým pryskyřičným chmelovým aroma a s relativně vysokým obsahem hořkých látek. Je vinikající též na studené chmelení.

Odrůda Admiral byla registrována v roce 1996 společností Horticulture Research International (HRI) ve Wye College ve Velké Británii a odvozena od šlechtitelských linií Northdown a Challenger. Je to chmel mohutnějšího vzrůstu, je odolný proti peronospoře, ale jen málo odolný k půdnímu houbovému onemocnění (Wilt) a je náchylná na padlí chmelové. Je bujného vzrůstu, tvoří malé kompaktní hlávky a poskytuje bohatou sklizeň. Vyniká dobrou skladovací schopností a stabilitou, jeho skladovací index (HSI) je nízký.

Aroma

Aroma

Odrůda Admiral má vynikající skladbu tónů pomerančů, citrusů a bylin. Do piva předává tóny pryskyřic, citrusů a pomerančů.

Aroma intensity 9/10

Use

Use

Výborná odrůda na základní hořkost piv typu Ale, English Ale, Porter, Stout, Lager. Dodává velmi vyváženou nevtíravou pryskyřičnou hořkost. Výborná na studené chmelení, kde dodává výraznou chmelovou pryskyřičnost a lehce citrusové tóny

Aditional informations

Aditional informations

Country of origin Great Britain
Alfa acides 14-16 %
Beta acides 4-6 %
Co-humulon 37-45 %
Total oils 0,7-1,3 ml/100g
Myrcen 45 %
Linalool -
Caryophylen 6-7 %
Farnesen 1,8-2,2 %
Humulen 3-4,1 %
Geraniol -